עיצוב הבית

בחירת שיש למטבח

בעת הבחירה לבחור במשטחי אבן טבעית במטבח שלכם, משמע – שיש למטבח, בחירה של החומר הכי מתאים למטבח תהיה אחד הצעדים הראשונים שלכם. בין שיש, גרניט, קוורץ, וכיוצא בזאת, קיים מנעד נרחב של אפשרויות טבעיות לבחירה, כל אחת מהן מגיעה עם רשימה משלה של מעלות או מגרעות. ומכיוון שאנחנו אופטימיים מטבענו, מוטב תעשו באם תקפידו לקרוא מתחילת דברינו ועד לסיומם, ותקבלו מאתנו את הטיפים הכי עסיסיים לבחירת שיש למטבח.

איך בדיוק תבחרו שיש למטבח?

כשזה מגיע לבחירה של שיש למטבח, אי אפשר באמת להתכחש לעובדה ששיש למטבח נמצא בראש רשימות המשאלות של רוב בעלי הנכסים. השיש למטבח קיים כבר המון שנים, משהו כמו אלפי שנים, מושך בני אדם עם דפוסי החרכים הדרמטיים שלו, ניגודיות הצבע הבולטת והסימנים הטבעיים שלא ניתן לקבל מחומר מעשה ידי האנושות. כמו כן, שיש הינו חומר בנייה יציב מאוד. חפרנו קצת יותר לעומק ואצרנו רשימה של טיפים להבהיר לכם איך בדיוק תבחרו שיש למטבח

  • הימנעו מכתמים והדביקו עם שיש לבן – האלמנטים באבן השיש יגיבו לנוזלי המטבח החומציים כמו לדוגמה – מיץ לימון או חומץ. למשטחי שיש למטבח אנחנו ממליצים להדביק עם שיש לבן. כי תחריט חומצה מותיר סימן לבן שבולט יותר על שיש צבעוני מאשר על  שיש לבן.
  • תשמרו על השיש למטבח שלכם באמצעות איטום – גימור משטחי שיש עם סילר חודר חיוני לביצועים לטווח ארוך. חומצות עדיין יחרטו את פני השטח, אבל אם למשטח השיש למטבח נלווה גימור מושחז, כי אז אפשר להסיר סימן חרוט לרוב עם מעט שומן ייעודי.

האם שיש למטבח נחשב ליותר מאומנות מאשר עוד סתם חומר בנייה?

הסיבה העיקרית לכך שבני האדם בוחרים להתקין שיש, שיש למטבח, היא פשוט מכיוון ששיש למטבח מסוגל ליצור נקודת מוקד מושכת את העין בכל חלל. ברור מאליו כי צבע ייחודי או נדיר יותר, חיבורים בולטים יותר, יגדילו את העלות של משטחי שיש שונים. לפיכך, אין ויכוח עד כמה מהממת חתיכת השיש למטבח הנכונה יכולה להיות. זאת ועוד, זה ממש לא קשה למצוא סגנון שיש למטבח אשר משלים את כל האלמנטים העיצוביים האחרים שמשחקים, ושרבגוניות וניטרליות הם גורם מניע נוסף כאשר אנשים בוחרים לבחור בשיש למטבח.